Капітальний ремонт силового трансформатора

 

Капітальний ремонт силових трансформаторів

Силовий трансформатор – електричний апарат, який призначений для перетворення змінної напруги та струму однієї напруги в змінний струм іншої напруги з метою передавання електроенергії та її використання.

Використання будь-якого приладу веде до зносу, тому рано чи пізно кожному з них буде необхідний ремонт.

Поточний або капітальний ремонт силових трансформаторів включає в себе:

  • ремонт резервуарів і корпусів;
  • перемотування або ремонт обмоток трансформаторів.

Виділяють три види зношування трансфоматорів: електричний, механічний та моральний.

Електричний знос означає втрату електроізоляційними матеріалами електроустаткування ізоляційних властивостей.

Дана несправність виникає, якщо прилад експлуатується в невідповідних умовах (дія на ізоляцію високих температур або хімічно агресивних речовин). В такому випадку необхідний капітальний ремонт, перемотування трансформаторів або ремонт обмоток трансформаторів.

Механічний знос електроустаткування відбувається через тривалі змінні або постійні механічні дії на його окремі деталі або складальні одиниці, внаслідок чого змінюються їх первинні форми або погіршуються їхні якості.

Старіння обладнання, подальша експлуатація якого недоцільна через створення нового, більш досконалого та економічного устаткування, потрапляє під визначення такого виду зношування обладнання, як моральний. Проте, експлуатація електроустаткування, що морально зносилося, може стати технічно і економічно доцільною, якщо при капітальному ремонті здійснити модернізацію, при якій його техніко-економічні параметри можуть бути максимально наближені до параметрів аналогічного досконалішого електроустаткування.

Перемотка трансформаторів – один з найбільш трудомістких і складних процесів. Перемотка силового трансформатору проходить вручну на спеціальному обладнанні або за допомогою механічних інструментів.

Ремонт обмоток трансформаторів проходить перевірку на обмотувальній і сушильно-просочувальній ділянках, що дозволяє зробити заміну непридатних обмоток. Перед перемотуванням необхідно пройти випробування на сушку.

Поточний капітальний ремонт силового трансформатора грунтується на заміні деталей або комплектуючих і полягає в тестуванні та чищення ізоляції.

Необхідно пам’ятати і виконувати контрольні вимірювальні перевірки, що дозволить зіставляти всі вихідні дані з даними трансформаторів, які пройшли курс ремонту.