Мультиканали: технологічний підхід до прокладання кабельних ліній

Існують десятки методів прокладання кабельних ліній. Кожен з них має свої переваги, недоліки і сфери застосування.

Однак, є випадки, за яких стандартні методи прокладання є неможливими або неефективними. Ми проаналізували  іноземний досвід і знайшли рішення.

Мультиканал – це блок з поліетилену високої щільності HDPE, який складається з кількох каналів (4,6,9), кожен з яких еквівалентний одинарній трубі, в яку протягуються кабелі.

Основні переваги мультиканалів:

  • легкість – маса одного мультиканалу становить до 20 кг, що значно спрощує монтаж і пришвидшує термін виконання робіт;
  • міцність – витримують навантаження до 15 тонн на 1 м кабелепроводу;
  • гнучкість – мультиканали можна використовувати при поворотах (від 3°), перепадах висот, бічних відгалуженнях та переходах.

Мультиканали використовуються для прокладання в траншеях, на мостових конструкціях, залізничних коліях, дорожніх переїздах, тунелях і скрізь, де існують високі вимоги щодо швидкості прокладання, розташування та можливості розбору системи.

Компанія “Кавер Енерджі Плюс” володіє досвідом роботи із мультиканалами. Зокрема, протягом 2019-2020 рр. ми запроектували та побудували кабельну лінію 6кВ у місті Полтава.

Завдяки використанню мультиканалів нам вдалося прокласти 18 кабелів в одній траншеї шириною 1 метр (замість 2-2,5 метрів при прокладанні кабельної лінії у двох траншеях).