Причини заміни трансформаторів струму

 

Трансформатор струму – це досить надійне та захищене обладнання, яке стабільно функціонує протягом багатьох років. Але, як і будь-яку іншу техніку, їх необхідно періодично міняти, причому не чекаючи явних збоїв в роботі і поломок.

Трансформатор вимагає заміни в наступних випадках:

  1. Підстанція морально застаріла. На деяких об’єктах досі працюють трансформатори, встановлені ще за часів Радянського Союзу. Таке обладнання в силу технічної недосконалості не здатне забезпечити точності обліку, яка потрібна в сучасних умовах. Як наслідок, виникають фінансові втрати, утруднений контроль робочих режимів, пропускна здатність ЛЕП використовується не раціонально.
  2. Трансформатор вийшов з ладу після перевантаження. У кожної підстанції є перевантажувальна здатність, коли вона може працювати на максимальному робочому струмі протягом нетривалого часу. Але, в ДСТУ ГОСТ 23624-2003 є дані по найбільших первинних струмах, які далеко не у всіх трансформаторів перевищують номінальні. Коли споживач підвищує навантаження без узгодження з виробником підстанції, відбувається перегрів обмоток, оплавлення ізоляції, коротке замикання, після якого ремонтом силового трансформатора проблему вже не вирішити.
  3. Підійшов термін повірки. Трансформатор може бути якісним, перебувати в хорошому технічному стані, але часто по закінченню терміну перевірки його змінюють, бо послуги електролабораторії можуть обійтися дорожче, ніж покупка і установка нової підстанції.

Будь-які порушення в роботі обладнання повинні стати причиною звернення до фахівців. Несправний трансформатор експлуатувати не можна. Це небезпечно не тільки для самої підстанції, а й для всіх споживачів, підключених до мережі.