Системи накопичення електроенергії BESS

Поточна електрична мережа є неефективною системою, яка витрачає значну кількість електроенергії, яку вона виробляє, оскільки існує розрив між кількістю енергії, яку потребують споживачі, та кількістю енергії, виробленої з джерел генерації. Електростанції, як правило, виробляють більше енергії, ніж потрібно для забезпечення належної якості енергії. Користуючись перевагами накопичення енергії в електромережі, багато з цих неефективностей можна усунути.

Системи накопичення електроенергії BESS (battery energy storage system) – це технології, які допомагають зберігати вироблену електроенергію, з метою її подальшого використання за допомогою спеціально розроблених батарей.

Прикладами систем накопичення є гідронасос, що зберігає стиснене повітря, супермаховики, а тепер і BESS. Ці системи доповнюють природні джерела енергії, такі як вітер, вода, сонячна енергія, намагаючись збалансувати виробництво та споживання енергії.

Системи накопичення енергії BESS складаються з:

– акумуляторних батарей (АКБ) різних типів (літій-іонних, свинцево-кислотних або свинцево-вуглеводневих, натрієво-сірчаних та інших);
– інверторів;
– системи перетворення потужності, що виконує функцію «інтерфейсу» між АКБ, які працюють на постійному струмі, і мережею змінного струму, за допомогою інверторів, та забезпечує реалізацію двонаправленого потоку енергії.

 

Переваги використання BESS:

– стабілізація інтеграції відновлюваних джерел енергії, підвищення якості електроенергії;

– згладження коливання потужності відновлюваних джерел енергії;

– балансування системи на заданому диспетчерським центром рівні;

– ефективне регулювання частоти, регулювання напруги і обмеження пікового навантаження.

 

Компанія Кавер Енерджі Плюс пропонує комплексні рішення з впровадження BESS будь-якої потужності, а також технічні рішення зі створення системи автоматизації і управління як локального рівня для однієї BESS так і централізованого управління групами BESS.

Детальніше за посиланням: https://coverenergyplus.com.ua/systemy-nakopychennia-enerhii-bess/