Коли необхідна реконструкція підстанцій

Більшість підстанцій в Україні встановлені ще до 90-х років минулого століття.
Як наслідок:
  • обладнання морально і фізично застаріло;
  • старі підстанції не розраховані на поточне енергонавантаження, яке щороку зростає;
  • не забезпечується належна стійкість енергосистеми;
  • не враховуються альтернативні джерела генерації.
Щоб уникнути аварійних ситуацій – перегріву обладнання, витоку масла з трансформаторів, хибної роботи та відмов обладнання – його необхідно модернізувати.
Якісно виконана реконструкція дозволяє:
  1.  збільшити потужність підстанції;
  2.  підвищити надійність роботи обладнання;
  3.  забезпечити безперебійне постачання електроенергії;
  4.  зменшити витрати на експлуатацію та ремонт обладнання;
  5.  підвищити точність обліку електричної енергії;
  6. привести об’єкти у відповідність з діючими нормативами щодо захисту навколишнього середовища, протипожежної та санітарної безпеки.

 

КАВЕР ЕНЕРДЖІ ПЛЮС проводить комплекс робіт з проектування, модернізації, заміни силового обладнання, систем управління та автоматизації до 750кВ.
Запрошуємо до співпраці!

Системи накопичення електроенергії BESS

Поточна електрична мережа є неефективною системою, яка витрачає значну кількість електроенергії, яку вона виробляє, оскільки існує розрив між кількістю енергії, яку потребують споживачі, та кількістю енергії, виробленої з джерел генерації. Електростанції, як правило, виробляють більше енергії, ніж потрібно для забезпечення належної якості енергії. Користуючись перевагами накопичення енергії в електромережі, багато з цих неефективностей можна усунути.

Системи накопичення електроенергії BESS (battery energy storage system) – це технології, які допомагають зберігати вироблену електроенергію, з метою її подальшого використання за допомогою спеціально розроблених батарей.

Прикладами систем накопичення є гідронасос, що зберігає стиснене повітря, супермаховики, а тепер і BESS. Ці системи доповнюють природні джерела енергії, такі як вітер, вода, сонячна енергія, намагаючись збалансувати виробництво та споживання енергії.

Системи накопичення енергії BESS складаються з:

– акумуляторних батарей (АКБ) різних типів (літій-іонних, свинцево-кислотних або свинцево-вуглеводневих, натрієво-сірчаних та інших);
– інверторів;
– системи перетворення потужності, що виконує функцію «інтерфейсу» між АКБ, які працюють на постійному струмі, і мережею змінного струму, за допомогою інверторів, та забезпечує реалізацію двонаправленого потоку енергії.

 

Переваги використання BESS:

– стабілізація інтеграції відновлюваних джерел енергії, підвищення якості електроенергії;

– згладження коливання потужності відновлюваних джерел енергії;

– балансування системи на заданому диспетчерським центром рівні;

– ефективне регулювання частоти, регулювання напруги і обмеження пікового навантаження.

 

Компанія Кавер Енерджі Плюс пропонує комплексні рішення з впровадження BESS будь-якої потужності, а також технічні рішення зі створення системи автоматизації і управління як локального рівня для однієї BESS так і централізованого управління групами BESS.

Детальніше за посиланням: https://coverenergyplus.com.ua/systemy-nakopychennia-enerhii-bess/

 

 

Реконструкція ПС-110кВ «Райгородська»

Географія робіт ТзОВ “КАВЕР ЕНЕРДЖІ ПЛЮС” розширюється. Наша бригада приступила до виконання реконструкції ПС-110кВ «Райгородська» в Луганській області. Будівельні роботи передбачають встановлення нового трансформатора вагою 40 тонн і потужністю 10 000 МВА та повну заміну обладнання.

Засоби підвищення надійності електрообладнання

Досвід експлуатації електрообладнання промислових підприємств показує, що фактичні терміни його служби в 1,5 – 3 рази менше нормованих. Всі причини передчасного виходу з ладу електрообладнання можна розділити на три групи.

Перша група – причини зовнішнього характеру. До них відносяться: загальний дефіцит електротехнічних виробів, нестача спеціалізованого обладнання, низький рівень ремонту обладнання, погана якість електроенергії у електроприймачів, важкі умови праці, дефекти монтажу, відсутність надійних захистів електроприймачів від аварійних режимів (до 75% електродвигунів не мають надійного захисту від перевантажень ).

Друга група причин пов’язана з виконанням проектних робіт. Це помилки при виборі електрообладнання за конструктивним виконанням, режимами роботи і умов навколишнього середовища, неправильний вибір захисту, помилки при обгрунтуванні штатної структури, визначенні резервного фонду обладнання.

Третя група причин обумовлена ​​безпосередньо діяльністю електротехнічних служб і персоналу, що обслуговує машини і механізми, використовувані на виробництві. Сюди слід віднести: неукомплектованість кадрами і недостатній рівень кваліфікації електромонтерів, порушення правил технічної експлуатації електрообладнання, нерегулярне проведення технічних обслуговувань і поточних ремонтів, незадовільні умови роботи електрообладнання, що виникають з вини обслуговуючого персоналу (потрапляння води в механізми, забруднення і т.д.), слабка технічна оснащеність електротехнічних служб.

Підвищення надійності електрообладнання досягається низкою організаційних і технічних заходів.

  • Збитки від перерв живлення електроприймачів можуть бути зменшені шляхом узгодження часу і тривалості планових відключень, скорочення часу ремонту електрообладнання енергопостачальними організаціями за рахунок застосування прогресивних методів роботи, складання мережевих графіків, раціонального використання робочої сили, машин і механізмів.
  • Підвищення надійності систем електропостачання можна досягти за рахунок використання глибокого введення, підвищення надійності і довговічності електричних мереж і, в першу чергу, лінійних ізоляторів. Ефективним засобом є секціонування і використання резервних електростанцій для живлення найбільш відповідальних споживачів під час виникнення аварійних режимів. При цьому необхідно пам’ятати, що такі заходи як застосування резерву і скорочення довжини радіальних ліній не завжди виправдані економічно.
  • Підвищення надійності електрообладнання, приладів і засобів автоматизації може бути здійснене за рахунок розміщення електрообладнання в окремих приміщеннях, що захищає його від шкідливого впливу навколишнього середовища. Доцільно герметизувати кришки електродвигунів, використовувати спеціальні інгібітори, проводити профілактичне підсушування ізоляції обмоток електричних машин за допомогою переносних тиристорних пристроїв в період пауз в роботі.

Питання захисту електрообладнання від аварійних режимів є одними з основних для підвищення його справності і довговічності. Рекомендується замінити теплові реле із захисними елементами на дві фази на трифазні теплові реле. Це збільшить надійність захисту електродвигунів при несиметрії напруг.

Необхідно ширше впроваджувати спеціальні захисти (фазочутливий захист, вбудований температурний захист та ін.), що дозволить при правильному налаштуванні на 25 – 60% скоротити відмови через пошкодження обмоток електричних машин.

Слід зазначити складність з вибором і налаштуванням захистів в умовах виробництва. Це обумовлено нерівномірним завантаженням машин, верстатів і механізмів, неправильним вибором електродвигунів в окремих випадках, сильним впливом зовнішнього середовища на параметри електродвигунів і пускозахисної апаратури. У такій ситуації доцільно захист електроприводів та іншого обладнання по можливості налаштовувати на місці установки.

Капітальний ремонт силового трансформатора

 

Капітальний ремонт силових трансформаторів

Силовий трансформатор – електричний апарат, який призначений для перетворення змінної напруги та струму однієї напруги в змінний струм іншої напруги з метою передавання електроенергії та її використання.

Використання будь-якого приладу веде до зносу, тому рано чи пізно кожному з них буде необхідний ремонт.

Поточний або капітальний ремонт силових трансформаторів включає в себе:

  • ремонт резервуарів і корпусів;
  • перемотування або ремонт обмоток трансформаторів.

Виділяють три види зношування трансфоматорів: електричний, механічний та моральний.

Електричний знос означає втрату електроізоляційними матеріалами електроустаткування ізоляційних властивостей.

Дана несправність виникає, якщо прилад експлуатується в невідповідних умовах (дія на ізоляцію високих температур або хімічно агресивних речовин). В такому випадку необхідний капітальний ремонт, перемотування трансформаторів або ремонт обмоток трансформаторів.

Механічний знос електроустаткування відбувається через тривалі змінні або постійні механічні дії на його окремі деталі або складальні одиниці, внаслідок чого змінюються їх первинні форми або погіршуються їхні якості.

Старіння обладнання, подальша експлуатація якого недоцільна через створення нового, більш досконалого та економічного устаткування, потрапляє під визначення такого виду зношування обладнання, як моральний. Проте, експлуатація електроустаткування, що морально зносилося, може стати технічно і економічно доцільною, якщо при капітальному ремонті здійснити модернізацію, при якій його техніко-економічні параметри можуть бути максимально наближені до параметрів аналогічного досконалішого електроустаткування.

Перемотка трансформаторів – один з найбільш трудомістких і складних процесів. Перемотка силового трансформатору проходить вручну на спеціальному обладнанні або за допомогою механічних інструментів.

Ремонт обмоток трансформаторів проходить перевірку на обмотувальній і сушильно-просочувальній ділянках, що дозволяє зробити заміну непридатних обмоток. Перед перемотуванням необхідно пройти випробування на сушку.

Поточний капітальний ремонт силового трансформатора грунтується на заміні деталей або комплектуючих і полягає в тестуванні та чищення ізоляції.

Необхідно пам’ятати і виконувати контрольні вимірювальні перевірки, що дозволить зіставляти всі вихідні дані з даними трансформаторів, які пройшли курс ремонту.

Причини заміни трансформаторів струму

 

Трансформатор струму – це досить надійне та захищене обладнання, яке стабільно функціонує протягом багатьох років. Але, як і будь-яку іншу техніку, їх необхідно періодично міняти, причому не чекаючи явних збоїв в роботі і поломок.

Трансформатор вимагає заміни в наступних випадках:

  1. Підстанція морально застаріла. На деяких об’єктах досі працюють трансформатори, встановлені ще за часів Радянського Союзу. Таке обладнання в силу технічної недосконалості не здатне забезпечити точності обліку, яка потрібна в сучасних умовах. Як наслідок, виникають фінансові втрати, утруднений контроль робочих режимів, пропускна здатність ЛЕП використовується не раціонально.
  2. Трансформатор вийшов з ладу після перевантаження. У кожної підстанції є перевантажувальна здатність, коли вона може працювати на максимальному робочому струмі протягом нетривалого часу. Але, в ДСТУ ГОСТ 23624-2003 є дані по найбільших первинних струмах, які далеко не у всіх трансформаторів перевищують номінальні. Коли споживач підвищує навантаження без узгодження з виробником підстанції, відбувається перегрів обмоток, оплавлення ізоляції, коротке замикання, після якого ремонтом силового трансформатора проблему вже не вирішити.
  3. Підійшов термін повірки. Трансформатор може бути якісним, перебувати в хорошому технічному стані, але часто по закінченню терміну перевірки його змінюють, бо послуги електролабораторії можуть обійтися дорожче, ніж покупка і установка нової підстанції.

Будь-які порушення в роботі обладнання повинні стати причиною звернення до фахівців. Несправний трансформатор експлуатувати не можна. Це небезпечно не тільки для самої підстанції, а й для всіх споживачів, підключених до мережі.